Ana SayfaGenelYüksel Yıldırım: "Transfer yasağı kalmadı, ertelendi"

Yüksel Yıldırım: “Transfer yasağı kalmadı, ertelendi”

Samsunspor’a İsviçre’den müjdeli haber geldi. İsviçre Federal Mahkemesi, Samsunspor’a evvel FIFA, akabinde CAS tarafından verilen 2 devir transfer yasağı için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Karar CAS, FIFA, TFF’ye bildirildi.

TRANSFER YAPABİLME FIRSATI

Samsunspor’a verilen iki devir transfer yasağını erteleyen kararla Samsunspor’un devre ortasında transfer yapabilmesinin yolu açıldı. Samsunspor’a verilen transfer yasağı ise 2023-2024 dönem sonu ve 2024-2025 dönem başında uygulanacak.

BAŞKAN YILDIRIM SÜRECİ DEĞERLENDİRDİ

Samsunspor Lideri Yüksel Yıldırım, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) sürece dair açıklama yaptı. Yıldırım, evvel FIFA akabinde CAS tarafından verilen transfer yasağını bir üst mahkemeye taşıyarak karara itiraz ettiklerini belirtti. Yıldırım, bu kararı alabilmek için bir aydır adeta hukuk savaşı verdiklerini lisana getirdi.

“YASAK KALKMIYOR, ERTELENİYOR”

İsviçre Federal Mahkemesi’nin kararını olumlu bulduklarını tabir eden Yıldırım şunları söyledi: “Karar, bize verilen iki devir transfer yasağını kaldırmıyor, erteliyor. Bu da bizim bu devir transfer yapabilmemizin yolunu açıyor. Hem bu dönem hem de gelecek dönem için takım ile ilgili eksikleri, gereksinimleri giderebilmek için bir fırsat doğdu, değerlendireceğiz.”

“BİR OYUNCUYLA ANLAŞTIM”

Geçmiş yıllarda misyon verdiği teknik yöneticilerin her olumsuz durumda tahlili transfer yapmakta bulduklarını, takımda daima değişim olduğunu hatırlatan Lider Yıldırım, artık dikkatli hareket etme mecburiyetlerinin olduğunu söz etti. Yıldırım, “Yoğurdu üfleyerek yemek durumundayım. Hocamız, mevcut takımla grubu ligde bırakacağını söyledi. Lakin hem bu hem de gelecek dönemi düşünerek hareket etmek zorundayız. Şu an anlaştığım bir oyuncu var. Lakin şu unutulmamalı Yabancı oyuncu alabilmemiz için takımımızdaki yabancılarla mutabakatlı ve transfer için alan açmalıyız. Transfer için çalışmalarımız başladı. Mühlet kısa verimli hareket etmeliyiz” dedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments