Ana SayfaGenelYüksekova'da 665 sportmen, Kayaklı Koşu Elemeleri'nde yarışıyor

Yüksekova’da 665 sportmen, Kayaklı Koşu Elemeleri’nde yarışıyor


Yüksekova’ya 15 kilometre uzaklıktaki 2 bin 500 metre uzunluğa sahip Kamışlı Köyü Kayak Merkezi, Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Kayaklı Koşu Eleme Yarışı’na konut sahipliği yapıyor.

Bugün başlayan ve 2 gün sürecek yarışa, Türkiye’nin farklı vilayetlerindeki 665 sportmen, 220’si ise idareci ve hakemlerden oluşan 980 kişi katıldı. Eksi 15 derecede gerçekleştirilen müsabakayı Yüksekova Kaymakamı Ömer Cimşit, Yüksekova Gençlik ve Spor Müdürü Sami Keskin, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar izledi. Türkiye Kayak Federasyonu, Hakkari Valiliği ile Yüksekova Kaymakamlığı’nın iş birliğiyle yapılan kayaklı koşu elemelerinin Yüksekova’da gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşadığını belirten Hakkari Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Emin Yıldırım, “Coğrafyamıza baktığımızda 4 mevsim tıpkı anda yaşanıyor. Bir taraftan çiçeklerin açtığını, başka taraftan kar örtüsünün olması tabiat sporları için muazzam bir coğrafya ve imkan sunuyor. Meyvelerini de almaya başlamış durumdayız. Vilayetimizle, ilçemizle bu ve buna benzeri çok manalı karşılaşmaları her gün daha da artırarak yapmaya çalışıyoruz. Bugünkü müsabakalarda Türkiye’nin farklı vilayetlerinden 980 kişi katıldı” dedi. 

Kastamonu’dan gelen sportmen Elanur Şemşik, havanın ve pistin çok düzgün olduğunu belirtirken, Sıla Pişman ise, “Hakkari’de yapılan yarışlar geçen yıl zelzeleden ötürü iptal oldu. Bu sene de eleme yarışları var. Maksadımız birinci 15’e girip etap müsabakalarına gitmek. Önümüzde Türkiye şampiyonası var. Bu sene hava hoş, pis güzel. Umarım her şey istediğimiz üzere olur” diye konuştu. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments