Ana SayfaGenelKışın Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Kışın Güneş Kremi Kullanımı Nasıl Olmalı?

SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, bilhassa kış sporları sevenlerin güneş kremi kullanımına çok daha fazla dikkat etmesi gerektiğini belirtiyor ve en inançlı güneş muhafazası hakkında bilgi veriyor.

Yaz-kış demeden güneş kremi kullanmanın hayati kıymet taşıdığına dikkat çeken SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, soğuk havalarda cildinizin daha kuru ve daha hassas olabileceğine dikkat çekiyor.

GÜNEŞ KOLLAYICI DÖRT MEVSİM KULLANILMALI

Sıklıkla, güneş yanıklarıyla ilişkilendirilen UVB ışınları kışın azalıyor, lakin bilhassa hava katmanının daha inceldiği yüksek rakımlarda hala önemli risk oluşturuyor. Üstelik karlı ortamda ışınların yansıması yüzde 80’e kadar da artıyor. Yani kışın azalan UVB ışınları yüksek rakımda tekrar artarken, bir de kar nedeniyle ışınlarının daha güçlü yansımasıyla risk katlanmış oluyor. Hasebiyle kışın azalan UVB tesiri, yüksek rakımda ve karlı ortamda geçerli olmuyor. Kışın güneş yanıkları yaşanmasının nedeninin de bu olduğunu söyleyen Haytoğlu, kelamlarına şöyle devam ediyor: “Bunlara ek olarak, erken deri yaşlanması ve deri kanseriyle alakalı olan UVA ışınları bulutları kolaylıkla geçerek, yıl boyunca tıpkı şiddette dünyaya ulaşıyor. Hatta camları dahi geçebildiği için iç yer ve otomobilde bile risk oluşturuyor. Bu sebeple gerek erken deri yaşlanmasını gerekse cilt kanserini önlemek için dört mevsim boyunca, en az 30 SPF güneş hami kullanmaya devam edilmeli. Nispeten daha ince derisi sebebiyle basitçe ziyan görebilen göz etrafı ve dudaklar da asla ihmal edilmemeli.”

GÜNEŞ KREMİNDE EN İNANÇLI VE EN KONFORLU FİLTRE: YENİ MicNo® FORM ÇİNKO OKSİT MİNERAL UV FİLTRE

Güneş müdafaasında kimyasal ve mineral olmak üzere iki çeşit filtre ön plana çıkıyor. Mineral filtreler, güvenilirliği ve geniş müdafaa spektrumuna sahip olması sebebiyle bebek, gebe, hassas ve lekeye yatkın ciltlerde daha çok tercih ediliyor. SYORELL markası uzman dermatoloğu Nurdan Seda Kutlu Haytoğlu, mineral filtrelerin yeni geliştirilen bir formundan kelam ediyor ve kelamlarına şunları ekliyor: “MicNo® form Çinko Oksit mineral UV filtre, güneş muhafazasında kullanılan ve Avrupa Birliği inovasyon ödüllü yeni bir teknoloji. Nano form kadar şeffaf, klasik çinko oksit form kadar da inançlı. Deri altına nüfuz etmeyen bir yapıda olan MicNo® form Çinko Oksit, cilt üzerinde beyazlık bırakmıyor ve görünmez bir kalkan oluşturuyor. Bu sayede UV ışınları; kimyasal filtrelerde olduğu üzere kimyasal bir yansımaya girmeden, yalnızca cilt yüzeyine oturarak fizikî bir bariyer misyonu görüyor ve ışığı yansıtıyor. Hasebiyle MicNo® form Çinko Oksit mineral filtreler, tüm cilt tipleri için çok daha inançlı ve sağlıklı bir muhafaza sunuyor.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments