Ana SayfaGenelAli Koç'tan Muhteşem Kupa maçı için öneri!

Ali Koç’tan Muhteşem Kupa maçı için öneri!

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan zelzelelerde ziyan gören vatandaşlar için bir yardım turnuvası düzenlenebileceğini söyledi.

Ali Koç, “Hepimiz kendi imkanlarımız çerçevesinde sarsıntı bölgesinde hoş işler yaptık. Çadırlar, sonra konteyner kentler, artık kalıcı konutlar. Bu acının birinci yıl dönümü 20-21 gün sonra. O hafta maçları takiben mümkünse 5 Şubat’ta, İstanbul’daki büyük kadroların veteranları ve futbolu yeni bırakmış ülke çapında tanınan oyuncularla hoş bir turnuva, aktiflik yaparak elde edilecek geliri sarsıntı bölgesine aktarmak istiyoruz.” dedi.

Ali Koç, ayrıyeten, “Oradaki vatandaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız. TFF ile de konuştuk biraz evvel. El birliğiyle, güç birliğiyle umarım bu tertibi yapabiliriz. Bakarsınız, o denli başarılı olur ki klasik olur. Şimdiden bunun için çalışmaya başlıyoruz.” diye konuştu.

“İSTANBUL CUP TURNUVASI”

Fenerbahçe’yi ziyaret eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurum ise bu esnada “Sporun kardeşliğin merkezi olacak İstanbul. Bu kardeşlik hukukunu tüm kulüplerimize yayacak biçimde çalışacağız. Her yıl İstanbul’da, daha evvel TSYD Kupası diye bildiğimiz bir kupamız var. Dönem öncesi tüm kulüplerimiz katılırdı. Her yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İstanbul Cup turnuvası düzenleyeceğiz. İstanbul kulüplerimiz burada döneme hazırlıklar noktasında maçlar yapacaklar. Tüm İstanbullular ile birlikte döneme hazırlanacağız.” kelamlarını sarf etti.

SÜPER KUPA İÇİN ÖNERİ

Öte yandan Ali Koç, Galatasaray ile oynayacakları lakin ertelenen Harika Kupa maçının da sarsıntı bölgesinde oynanması teklifinde bulundu. AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Lider Adayı Murat Kurum ise bu teklife sıcak baktı.

Ali Koç, “İktidar mensubu bir siyasetçi olarak sizden ricamız, Üstün Kupa’nın zelzele bölgesinde oynanmasını teklif olarak sunmak istiyoruz. Bence çok yararlı olur.” dedi.

Murat Kurum ise Ali Koç’a “Takipçisi ve destekçisi olacağız. Hassasiyetinden ötürü da Ali Koç liderime çok teşekkür ediyorum” karşılığını verdi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments